Yeni Yıla girerken...

Bütün zamanların en güçlü savaşçısı şu ikisidir: Zaman ve Sabır-Lev Tolstoy, Savaş ve Barış

Her 31 Aralık günü, yeni bir yıla girişin, yeni başlangıçların ve hedeflerin mutluluğu içinde oluyoruz. 2020 korona virüsünün dünyamızı sarmasıyla birlikte hiçbirimiz için kolay bir yıl olmadı. Özgürlüklerimizin, yaşantımızın, günlük aktivitelerimizin ve hatta beklentilerimizin kısıtlandığı bir yıl oldu. Salgının ilanından ve çeşitli kısıtlamalardan sonra, belki de, içinde bulunduğumuz bu yeni duruma hiçbir zaman alışamayacakmışız gibi hissettik. Bütün düzenimizi ve alışkanlıklarımızı değiştirdik. Kimi zaman umudumuzu kaybettik, kimi zaman yakınlarımızı... Fakat yeni normalimize de alıştık. Bir şekilde kendimizi motive etmenin yollarını bulduk. Tolstoy’un da dediği gibi, bu süreçte zaman ve sabır en büyük ilacımız oldu.

Şimdi yeni bir 31 Aralık. Yeni bir yıl. Yeni umutların ve hedeflerin mutluluğu içindeyiz. 2020’de yaşadığımız global ve kişisel olaylardan ders çıkarmalı ve nasıl bir yılın geride kaldığını kendi içimizde değerlendirmeliyiz. Keyifli olmayan bir yılın üzüntüsünün içinde olmamalı, hayatımıza bu yeni deneyimleri de katarak yön vermeliyiz. 2021’in başlamasını heyecanla bekliyoruz, belki de hiçbir yılı beklemediğimiz kadar.  

Yeni yılda ülkemizin özgür hayatına kavuşmasını diliyorum. Hepimize en başta sağlık, mutluluk, huzur, başarı ve sevginin olduğu bir yıl diliyorum. Zaman ve sabır en güçlü savaşçılarımız olmaya devam ederken, umudumuzun da yeni yılda bize kalkan olmasını diliyorum.

Mutlu yıllar!

31.12.2020
AYŞE PEHLİVAN